Методичний дороговказ

Люди, які втілюють ідеї і поширюють їх, керують світом

Доброго дня, шановний відвідувачу!
Раді вітати Вас у віртуальному музеї
освіти Солонянщини  «Педагогічне краєзнавство»

Віртуальний музей освіти Солонянського району - це довгостроковий проект, ініційований  Солонянським районним науково-методичним кабінетом. Створення музею освіти Солонянщини є єдиною можливістю зібрати, дослідити, вивчити, а головне широко пропагувати педагогічну спадщину краю, творчі здобутки педагогів-земляків. Віртуальний музей  базується на сайті РНМК, який є науково-методичним, дослідницьким, координаційним та інформаційним центром освітнього життя району, здійснює науково-методичне забезпечення системи дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників навчальних закладів та знаходиться в постійному розвитку.

Потенціал музею розрахований на педагогів різних фахів, керівників краєзнавчих гуртків, учнівську молодь, учасників Всеукраїнських наукових конференцій, олімпіад, семінарів, круглих столів, конкурсів, членів родин педагогів, педагогів-ветеранів, учасників місцевих громадських об'єднань, клубів, громаду району та наших гостей.

Серед завдань музею – ознайомлення громадськості з основними етапами становлення педагогічного процесу на Солонянщині на сторінках його галерей.

Досить одного клацання мишею, щоб потрапити в галерею

Віхи становлення освіти Солонянщини, щоб як оком змигнути перенестися в будь-який населений пункт Солонянського району і познайомитись із фактами та етапами  розвитку  освіти на селі, його видатними людьми. В цій віртуальній галереї представлені  документи, фотографії, речі, які  мають певну історичну цінність. У вас є можливість порівняти вигляд сучасної рідної школи з тим, який зберегли старі фото та фотографії з недалекого минулого, пригадати свої шкільні роки та людей, які були поряд.

Існує немало професій, де спадкоємність поколінь відіграє позитивну роль, допомагає  досягти високих результатів, і професія "вчитель" - одна з таких.Педагог - це людина, від порядності, честі, переконаності якого залежить доля  впевнених у ньому маленьких громадян. Обирати цю професію можна тільки свідомо, добре розуміючи, яка відповідальність лягає на людину, що зробила цей вибір. І коли продовжують справу  батьків  діти,    стає зрозуміло - тут немає  випадку, немає помилки, а є повна  впевненість у своїх силах і правильності обраного шляху.Абсолютна більшість представників педагогічних династій  – це вчителі-професіонали, носії інтелектуального, духовного багатства, високої моралі, педагогічної культури. Надзвичайно цікавими Ви знайдете матеріали  в галереї Педагогічні династії про педагогів, які зіграли велику роль у  розвитку  освіти. Вивчення історії педагогічних династій може слугувати базою для  профорієнтаційної роботи зі старшими школярами.

На сторінках галереї Знамениті освітяни Солонянщини Ви познайомитесь з педагогами, яким чужді будні та одноманітність у процесі формування людини, які багатократно повторюються в дітях і в них відображують свою духовну культуру, інтелект, смаки, звички, громадянську позицію, людей мудрих, авторитетних, які впливають на духовний світ дитини, збагачують його, вказують правильний шлях у житті. Саме такі люди визначають лице кожної школи.

У розділі Вчителі – ветерани Великої Вітчизняної війни Ви ознайомитесь із відомостями про педагогів, які у роки Великої Вітчизняної війни силою народного духу, силою волі, молодості, величчю подвигу піднялися на захист найдорожчого – Батьківщини, своєї оселі і сім’ї,  а в післявоєнні роки працювали  в освітянській галузі району та вкладали серце і душуу молоде покоління.

Виховати творчого учня може лише творча особистість. Кожен із вчителів, з якими Ви познайомитесь в галереї Педагогічна творчість вчителів є яскравою індивідуальністю, наділеною талантом, здатною запалювати вогонь бажання до знань, творчості, добра, краси й благородства у своїх вихованців.

Серед випускників шкіл району немало таких, хто пов’язав свою долю з працею на освітянській ниві, хто навчає колишніх випускників шкіл, а нині студентів вищих навчальних закладів. Саме з такими особистостями пропонуємо познайомитись у нашій галереї Випускники шкіл Солонянщини – викладачі ВНЗ.

У галереї «Сузір’я обдарованої молоді» Ви знайдете інформацію про досягнення талановитих та обдарованих учнів шкіл району, а  також познайомитесь із їх випускниками, які завдяки своїм інтелектуальним, спортивним, художнім та іншим здібностям  сприяли піднесенню престижу свого рідно краю – Солонянщини.  

Вклоняємося вчителю своєму -

Володареві слова і пера,

Крізь біль і радість, роздуми і втому

Любов його безсмертна проросла.

На сторінках галереї  Книга вдячності вчителю у віршах та прозі  висловлюють свою вдячність та шану Вчителю його учні, колеги, друзі, батьки учнів.

 Сподіваємось, що Ви знайдете для себе щось цікаве. Також будемо вдячні за будь-яку допомогу у розвитку цього Музею.

Гарної екскурсії!

 

До вашої уваги презентація ПРОЕКТУ віртуального музею освіти Солонянщини  «Педагогічне краєзнавство»